Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Wystawa
2021-06-29Rysunki Roberta Kamińskiego w zamkowej wieżyNa dwóch piętrach wieży zamkowej oglądać można 227 rysunków Roberta Kamińskiego, podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza „ w Łęczycy.


Ekspozycja nosi tytuł „Nie tylko diabli nadali”, co tłumaczy, że prócz wszelkiej maści wyobrażeń czarta, znajdziemy na niej także rysunki, przedstawiające postaci z bajek i kosmosu, zwierzęta, scenki rodzajowe, a także różnorodne stwory i stworki bez jasno sprecyzowanej tożsamości. Wszystkie są wytworem nieokiełznanej wyobraźni autora, który z dużą łatwością posługując się kredką, ołówkiem i farbą, utrwala je na kartkach papieru.


Owa fantazja pozwala także autorowi na indywidualne, niestandardowe spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość, co przekłada się na spontaniczny jej odbiór. Robert Kamiński wyraża swoje reakcje m. in. poprzez nadawanie rysunkom oryginalnych tytułów, często opatrzonych specyficznym komentarzem. Zupełnie dowolnie traktuje przy tym zarówno frazeologię, jak i obowiązujące zasady ortograficzne.


Wystawę, udostępnioną publiczności 23 czerwca br. oglądać będzie można przez całe wakacje.


Zapraszamy!


Foto: MŁ; J. Jankowski


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia