Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski
2019-07-01

XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski już wkrótce!


Wielkimi krokami zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. W tym roku odbywać się będzie w dniach 24 - 25 sierpnia.


Jak zwykle na dziedzińcu zamkowym gościć będziemy znamienitych rycerzy, członków najlepszych grup rekonstrukcji historycznej w Polsce. Zaprezentują się w turniejach bojowych, w walkach rycerskich, zmaganiach łuczniczych i szermierczych, a także z użyciem broni palnej.


Wystąpią aż trzy grupy konne! Miłośnicy tych szlachetnych zwierząt powinni być usatysfakcjonowani. Podziwiać bowiem będzie można najwyższej jakości kunszt ujeżdżania i popisy kaskaderskie.


Po raz pierwszy w historii naszego Turnieju widzowie obejrzą prezentację pn. „Rycerze i samuraje”. Będzie to konfrontacja i porównanie sztuk walki z terenu Polski i Europy z ich odpowiednikami z Dalekiego Wschodu, konkretnie z Japonii.


Pod zamkiem rozłożą się liczne kramy i stoiska, a rzemieślnicy wprowadzać będą widzów turniejowych w tajniki wykonywanych profesji. Swoje umiejętności pokaże m. in. pierwszy raz goszczący w naszym mieście – szklarz.


Już dziś prosimy o rezerwację przedostatniego weekendu sierpniowego na przyjazd do Łęczycy!

Już dziś zapraszamy na nasz Turniej Rycerski!

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia