Międzynarodowy Dzień Muzeów i Muzealników 2026 r.

Dziś Muzealnicy i Muzea obchodzą swoje święto! 💐

W tym wyjątkowym dniu Burmistrz Łęczycy p. Paweł Kulesza oraz Wiceburmistrz p. Wojciech Czaplij odwiedzili Muzeum w Łęczycy z życzeniami dla wszystkich pracowników. Były kwiaty, słodkości oraz iście uroczysta atmosfera. Dziękujemy serdecznie za pamięć!

W tym szczególnym dniu my również składamy życzenia wszystkim pracownikom muzeów w Polsce. Życzymy nieustającej pasji w odkrywaniu i ochronie dziedzictwa kulturowego oraz satysfakcji z dzielenia się historią z kolejnymi pokoleniami. Niech codzienna praca przynosi inspirację, uznanie i poczucie, że tworzycie miejsca ważne dla pamięci, edukacji i wspólnoty. 🤍