Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
XXIII Międzynarodowy Turniej RycerskiXXII Międzynarodowy Turniej RycerskiTurniejowe reminescencje

XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski


XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski już wkrótce!


Wielkimi krokami zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. W tym roku odbywał się będzie 

w dniach 24-25 sierpnia.


Jak zwykle na dziedzińcu zamkowym gościć będziemy znamienitych rycerzy, członków najlepszych grup rekonstrukcji historycznej w Polsce. Zaprezentują się w turniejach bojowych, w walkach rycerskich, zmaganiach łuczniczych i szermierczych, a także z użyciem broni palnej.


Wystąpią aż trzy grupy konne!  Miłośnicy tych szlachetnych zwierząt powinni być usatysfakcjonowani. Podziwiać bowiem będzie można najwyższej jakości kunszt ujeżdżania i popisy kaskaderskie.


Po raz pierwszy w historii naszego Turnieju widzowie obejrzą prezentację pn. „Rycerze i samuraje”. Będzie to konfrontacja i porównanie sztuk walki z terenu Polski i Europy z ich odpowiednikami z Dalekiego Wschodu, konkretnie z Japonii.


Pod zamkiem rozłożą się liczne kramy i stoiska, a rzemieślnicy wprowadzać będą widzów turniejowych w tajniki wykonywanych profesji. Swoje umiejętności pokaże m. in. pierwszy raz goszczący w naszym mieście – szklarz.


Już dziś prosimy o rezerwację przedostatniego weekendu sierpniowego na przyjazd do Łęczycy!Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia