Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Wracamy
2020-06-25Wracamy do normalności!


Po raz pierwszy, od czasu udostępnienia Muzeum po przerwie wymuszonej przez COVID – 19, gościliśmy zorganizowaną grupę turystów.Wizytę ostatniej, jeszcze przed wybuchem epidemii, zanotowaliśmy na początku marca b. r.


Tegoroczny sezon turystyczny na zamku zainaugurowali seniorzy z Andrespola. Spędzili u nas ponad dwie godziny, w czasie których zobaczyli muzealne wystawy, podziwiali z wieży panoramę Łęczycy i okolic oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych.


Te odbyły się w pięknej scenerii zamkowego dziedzińca. Pogoda nas nie zawiodła. Dzięki temu kolory własnoręcznie wykonanych wycinanek, inspirowanych regionalnymi łęczyckimi oraz bibułowych kwiatów – obecnych w tradycyjnych bukietach o sercowatym kształcie– pięknie prezentowały się w czerwcowym słońcu.


Goście z Andrespola spędzili na ziemi łęczyckiej prawie cały dzień,bowiem opuściwszy nasze mury udali się do kolegiaty w Tumie i do skansenu w Kwiatkówku.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia