Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
oferta edukacyjnaoferta komercyjna

oferta edukacyjna

LEKCJE MUZEALNE

Dział etnograficzny - mgr Anna Dłużewska-Sobczak (asobczak@muzeumleczyca.pl)
 1. Współczesna łęczycka sztuka ludowa.
 2. Życie codzienne na wsi łęczyckiej na przełomie XIX i XX w.
 3. Zwyczaje doroczne w Łęczyckiem.
 4. Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty.
Dział archeologiczny - mgr Patrycja Zasadzka (oferta czasowo zawieszona z wyjątkiem warsztatów garncarskich)
 1. Odkrywanie przeszłości, czyli czym zajmuje się archeologia? (Prezentacja multimedialna połączona z zabawami logicznymi).
 2. Życie codzienne we wczesnym średniowieczu na przykładzie grodu łęczyckiego (Prezentacja multimedialna; dla najmłodszych zabawy plastyczne).
 3. Dawne garncarstwo, czyli nauka ręcznego lepienia naczyń z gliny.
 4. Cmentarze epoki neolitu i brązu na Ziemi Łęczyckiej (Prezentacja multimedialna).
 5. Osadnictwo na Ziemi Łęczyckiej od pradziejów do współczesności (Prezentacja multimedialna).
 6. Badania archeologiczne na Ziemi Łęczyckiej w okresie międzywojennym (Prezentacja multimedialna) 
Przemysław Gosik
 1. Średniowieczne rycerstwo. Dzieje, uzbrojenie, obyczaje, codzienność. (Prezentacja multimedialna - może być połączona z blokiem zabaw średniowiecznych)
Opłaty za lekcje muzealne:

Za lekcję muzealną przeprowadzoną w Muzeum w Łęczycy, trwającą około 45 minut, Muzeum pobiera opłatę w wysokości 55,00 zł za grupę liczącą do 40 osób, a za każdą osobę wykraczającą ponad tę liczbę, dodatkowo 1,40zł.

Za lekcję muzealną odbywającą się na terenie Zamawiającego, trwającą około 45 minut, Muzeum pobiera opłatę w wysokości uwzględniającej koszty przejazdu (w obie strony) osoby przeprowadzającej lekcję + 60,00zł, za grupę liczącą do 40 osób.

Opłaty za warsztaty z wykorzystaniem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć (np. gliny), dostarczanych przez Muzeum w Łęczycy, wynoszą 55 zł za grupę liczącą do 40 osób + 2 zł od osoby uczestniczącej w warsztatach.

W okresie jesienno-zimowym Muzeum może przeprowadzać warsztaty jedynie w mniejszych grupach do 20 osób. Opłata wynosi 20,00 zł + 2 zł od osoby uczestniczącej w warsztatach (zakup materiałów przez Muzeum)

WARSZTATY PLASTYCZNE I ZABAWY PLEBEJSKIE
Różnotematyczne warsztaty, które w swojej ofercie edukacyjnej posiada Muzeum w Łęczycy, z roku na rok, cieszą się coraz większą popularnością. Realizowane przez wszystkie działy muzealne, co przekłada się na ich tematyczną różnorodność i atrakcyjność formy.

Dział etnograficzny
proponuje warsztaty plastyczne, które odwołują się do tradycji ludowego zdobnictwa łęczyckiego. Typowe regionalne ozdoby papierowe (wycinanki, kwiaty, bukiety), stanowią bogate źródło inspiracji. Wykorzystywane do tworzenia indywidualnych, oryginalnych dekoracji, pozwalają na wykorzystanie wyobraźni, uruchamiają kreatywność, odkrywają talent i sprawność manualną.
Tematyczne warsztaty okazjonalne (bożonarodzeniowe, wielkanocne) przywołując dawny, łęczycki tradycjonalizm, dostosowują go do współczesnej obyczajowości i aktualnych trendów.

Dział archeologiczny
wykorzystuje w warsztatach najstarsze metody garncarskie i ręczne lepienie z gliny. Osobną propozycję stanowią różnorodne możliwości i techniki zdobnicze, odwołujące się do najstarszych odkryć archeologicznych. Warsztaty pozwalają na wykorzystane zdolności plastycznych, talentu i wyobraźni, sprawności manualnej.

Dział historyczny
oferuje zabawy plebejskie. Łączą wiedzę historyczną z wysiłkiem fizycznym. Gwarantują sportową rywalizację i ruch na świeżym powietrzu. Dają możliwość sprawdzenia się w „średniowiecznych konkurencjach” (strzelanie z łuku, rzut włócznią, atak na saracena). Istnieje również możliwość strzelania z replik ASG karabinku Mauser oraz pistoletu Parabellum.

Opłata za udział w zabawach plebejskich oraz strzelaniu z replik broni (ASG) płatna osobno, za każde stanowisko - 3 zł/osoba.

Prosimy o wcześniejsze podanie tematu oraz terminu realizacji lekcji muzealnych, pracownikom merytorycznym pod nr tel.:

(24) 721 25 43
(24) 721 89 97pliki do pobrania
OFERTA EDUKACYJNA
Opis zabaw plebejskich
galeria


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia