Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
oferta edukacyjnaoferta komercyjna

oferta edukacyjna

LEKCJE MUZEALNE

Dział etnograficzny - mgr Anna Dłużewska-Sobczak (asobczak@muzeumleczyca.pl)
 1. Współczesna łęczycka sztuka ludowa.
 2. Życie codzienne na wsi łęczyckiej na przełomie XIX i XX w.
 3. Zwyczaje doroczne w Łęczyckiem.
 4. Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty.
Dział archeologiczny - mgr Patrycja Zasadzka 
 1. Odkrywanie przeszłości, czyli czym zajmuje się archeologia? (Prezentacja multimedialna połączona z zabawami logicznymi).
 2. Życie codzienne we wczesnym średniowieczu na przykładzie grodu łęczyckiego (Prezentacja multimedialna; dla najmłodszych zabawy plastyczne).
 3. Dawne garncarstwo, czyli nauka ręcznego lepienia naczyń z gliny.
 4. Cmentarze epoki neolitu i brązu na Ziemi Łęczyckiej (Prezentacja multimedialna).
 5. Osadnictwo na Ziemi Łęczyckiej od pradziejów do współczesności (Prezentacja multimedialna).
 6. Badania archeologiczne na Ziemi Łęczyckiej w okresie międzywojennym (Prezentacja multimedialna) 
Dział historyczny - mgr Tomasz Kucharczyk (tkucharczyk@muzeumleczyca.pl)
 1. Średniowieczne rycerstwo. Dzieje, uzbrojenie, obyczaje, codzienność. (Prezentacja multimedialna - może być połączona z blokiem zabaw średniowiecznych)
 2. Kazimierz Wielki a Łęczyca (prezentacja multimedialna).
 3. W drodze do niepodległości - Polska w latach 1914-1920. (Lekcja w terenie)
 4. Bitwa nad Bzurą. Historia, oporządzenie i uzbrojenie żołnierzy polskich i niemieckich walczących w kampanii wrześniowej 1939 r. (prezentacja multimedialna + możliwość strzelania z replik ASG karabinku Mauser oraz pistoletu Parabellum)
 5. "Łęczyca w pocztówce. Przemiany urbanistyczne w mieście w XX w. na podstawie kart pocztowych".(Prezentacja multimedialna)
 6. Podboje mongolskie w czasach wyprawy Benedykta Polaka. (Prezentacja multimedialna - może być połączona z blokiem zabaw średniowiecznych)
 7. Z dziejów Archikolegiaty w Tumie. Lekcja dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (prezentacja multimedialna).
 8. "Korzenie tradycji. W podziemnym lapidarium." Na lekcji prezentujemy tradycję kulturową ludności żydowskiej zamieszkującej Łęczycę. Lekcja odbywa się na wystawie stałej w Archiwum Państwowym Oddział w Łęczycy.
 9. Czy powstańcy styczniowi rzeczywiście przegrali sprawę o którą walczyli?... Powstanie styczniowe na Ziemi Łęczyckiej. Lekcja kończy się wizytą na cmentarzu katolickim w Łęczycy, na którym znajdują się groby weteranów powstania.
 10. Przemiany urbanistyczne Łęczycy od średniowiecza do współczesności. (Lekcja w terenie)
Opłaty za lekcje muzealne:

Za lekcję muzealną przeprowadzoną w Muzeum w Łęczycy, trwającą około 45 minut, Muzeum pobiera opłatę w wysokości 40,00 zł za grupę liczącą do 40 osób, a za każdą osobę wykraczającą ponad tę liczbę, dodatkowo 1,00zł.

Za lekcję muzealną odbywającą się na terenie Zamawiającego, trwającą około 45minut, Muzeum pobiera opłatę w wysokości uwzględniającej koszty przejazdu (w obie strony) osoby przeprowadzającej lekcję +50,00zł, zagrupę liczącą do 40 osób.

Opłaty za warsztaty z wykorzystaniem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć (np.gliny), dostarczanych przez Muzeum w Łęczycy, wynoszą 40 zł za grupę liczącą do 40 osób + 2zł od osoby uczestniczącej w warsztatach.

W okresie jesienno-zimowym Muzeum może przeprowadzać warsztaty jedynie w mniejszych grupach do 20 osób. Opłata wynosi 20,00 zł + 2 zł od osoby uczestniczącej w warsztatach (zakup materiałów przez Muzeum)

WARSZTATY PLASTYCZNE

Wśród różnych zajęć, które Muzeum w Łęczycy proponuje placówkom oświatowym, znajdują się warsztaty plastyczne. Ich tematyka nawiązuje do tradycyjnych, często zapomnianych już, zwyczajów i obrzędów regionu łęczyckiego. W czasie swobodnej, wspólnej zabawy przy wykonywaniu różnych prac plastycznych, uczniowie poznają charakterystyczną obyczajowość łęczyckich świąt i uroczystości dorocznych. Aktywnie uczestniczą w samodzielnym wykonywaniu, związanych z nią elementów, ozdób i dekoracji.
Tematyka i zakres warsztatów dostosowana jest do wieku i wiedzy uczestników. Zajęcia prowadzone przez Annę Sobczak i Renatę Kaźmierczak mogą odbywać się zarówno w Muzeum, jak i poza nim.


Prosimy o wcześniejsze podanie tematu oraz terminu realizacji lekcji muzealnych, pracownikom merytorycznym pod nr tel.:

(24) 721 25 43
(24) 721 89 97pliki do pobrania
Oferta edukacyjna
Opis zabaw plebejskich
galeria


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia